Czego oczekiwać od firmy oferującej usługi profesjonalnego sprzątania?

Posted on

Nie wszystkie przedsiębiorstwa sprzątające mogą pochwalić się maksymalną skutecznością. Niektóre firmy wykorzystują niewiedzę klientów do tego, aby więcej zarobić, przez co łatwo natknąć się na nieuczciwe oferty. Jak rozpoznać profesjonalne usługi sprzątające? W tym celu zachęcamy do przeczytania naszego poradnika.

 

Jakiego rodzaju usługi powinny być dostępne w ofercie?

Firmy zajmujące się wyłącznie jednym segmentem sprzątania można uznać za wyspecjalizowane, ale dla klienta zazwyczaj oznacza to konieczność zamówienia dalszych usług od kogoś innego. Dlatego profesjonaliści oferują kompleksowe usługi sprzątające: od czyszczenia wyjątkowo trudnych zanieczyszczeń, przez usuwanie zagrożeń biologicznych, aż po doprowadzanie do porządku pustostanów. Dzięki temu klienci mogą w jednym miejscu uzyskać pomoc w dosłownie każdej sytuacji.

Ponadto w ofercie powinno się znaleźć ozonowanie pomieszczeń. Niesie ono ze sobą wiele korzyści: neutralizuje uciążliwe zapachy, eliminuje bakterie i drobnoustroje, zapobiega infekcjom oraz skażeniom żywności, powstrzymuje rozwój grzybów czy pleśni, a nawet niszczy alergeny. Jeśli ekipa sprzątająca zaleca ozonowanie, to z pewnością warto z tego skorzystać.

Inny przykład profesjonalizmu to podejmowanie się naprawdę trudnych zadań. Jednym z nich jest sprzątanie po zmarłych i dezynfekcja po zgonach. To przykre doświadczenie wymaga wrażliwego oraz empatycznego podejścia. Firma sprzątająca po zgonach musi cechować się nie tylko efektywnością, ale również zrozumieniem. Dlatego przed podjęciem zlecenia dokładnie określamy zakres prac potrzebnych do kompleksowego sprzątania po zmarłym, a dodatkowo robimy to z należytym szacunkiem.

Warto też zwrócić uwagę na dostosowywanie oferty do potrzeb klienta. W tej kwestii duże znaczenie ma terminowość i elastyczny grafik. Klienci przedsiębiorstw sprzątających nie zawsze mogą być w domu w typowych godzinach roboczych. Z kolei prywatne firmy oraz instytucje wymagają, aby sprzątanie odbywało się po lub przed ich własnymi godzinami pracy. Najlepiej więc podjąć współpracę z ekipami, które realizują zlecenia o dowolnych wygodnych godzinach.

Jak wygląda profesjonalny cennik usług sprzątających?

Uczciwe i w pełni fachowe podejście wymaga indywidualnych rozwiązań. Dlatego firmy oferujące czyszczenie nie mają zazwyczaj sztywnego cennika. Wycena odbywa się na podstawie różnych czynników: powierzchni wymagającej sprzątania, konieczności użycia specjalistycznych środków chemicznych, stopnia zanieczyszczenia, wykorzystania nowoczesnych urządzeń i innych. Niektóre usługi porządkowe mogą mieć co najwyżej wyszczególnioną cenę maksymalną, aby klienci mogli lepiej się zorientować w kosztach.

Do wyceny wliczają się także wszelkie usługi dodatkowe, które zażyczy sobie zleceniodawca. Profesjonaliści wyceniają realizację od ręki – wystarczy skontaktować się z nimi, aby zaproponowali najkorzystniejsze finansowo i najefektywniejsze rozwiązania.