Nasza praktyki przy ozonowaniu

Posted on

Ozonowanie jest metodą oczyszczania, pomagającą nam w dwojaki sposób: dezynfekując oraz trwale usuwając nieprzyjemne zapachy z otocznia. Zapewne jednak już o tym wiecie, poczyniliście wstępne poszukiwania informacji na temat. Mimo to, wciąż zastanawiacie się, czy aby na pewno ta metoda poradzenia sobie z problemem byłaby dla Was najodpowiedniejsza. Dlatego teraz chcielibyśmy się skupić na naszym doświadczeniu, a także sytuacjach, z którymi najczęściej spotykamy się w swojej codziennej pracy. Mamy nadzieję, że przygotowane zestawienie ułatwi Wam podjęcie decyzji i rozwieje wszelkie wątpliwości.

 

  1. POŻARY

Zapach po spaleniznie (obojętnie czy mamy do czynienia z pożarem całego mieszkania, pojedynczego pomieszczenia czy tylko ze spalonym garnkiem) jest bardzo ciężki do usunięcia. Należy pamiętać, że sadza to tłuszcz i dlatego tak łatwo przyjmuje zapachy. Po pożarze powinniśmy pozbyć się wszelkich źródeł spalenizny. Powierzchnie, które miały styczność z ogniem i dymem, a nie mogą być usunięte, powinny być wyeksponowane na ozon, który wnika w murowane ściany nawet do 0,5 mm. W celu właściwego przeprowadzenia całego procesu, musimy mieć zapewnioną możliwość całkowitej izolacji pomieszczenia (np. wstawienie nowych okien), aby wytworzyć odpowiednie stężenie. Najczęściej w procesie eliminowania strat spowodowanych pożarem, tylko ozonon może pomóc na ostatnim etapie sprzątania.   

 

  1. PLEŚŃ

Zarodniki pleśni unoszą się w powietrzu od grzyba, który może znajdować się np. na ścianie (jeśli samodzielnie poprzez przecieranie jej próbujecie pozbyć się grzyba, to automatycznie przyczyniacie się do produkcji i rozprzestrzeniania się zarodników). Wszystko to jest m.in rakotwórcze, wyjątkowo niekorzystne dla alergików, a także może wywoływać alergie. Dlatego też niezależnie czy w pomieszczeniu z pleśnią przebywa dziecko, dorosły, zdrowy czy chory – jak najszybciej poproście specjalistę w celu się jej pozbycia.

 

  1. ZWIERZĘTA

Wszyscy miłośnicy domowych zwierzaków prędzej czy później spotkają się z problemem intensywnych zapachów odzwierzęcych, które przenikają w nasze kanapy czy dywany. W celu ich eliminacji najprostszym sposobem jest właśnie użycie naturalnego ozonu, który dostaje się we wszystkie szczeliny oraz tkaniny, dezynfekując powietrze oraz usuwając powstałe alergeny.

 

  1. BAKTERIE I WIRUSY

W przypadku problemów z różnego rodzaju mikroorganizmami, ozon najlepiej sobie z nimi poradzi. Usuwa z pomieszczeń (domów, mieszkań czy np. przedszkoli) wszystko, co ma komórki (bakterie, wirusy, substancje organiczne i nieorganiczne) poprzez utlenianie, bez pozostawiania efektu resztkowego.

 

  1. ZGON

Ciało zmarłej osoby, które zostaje odnalezione dopiero po jakimś czasie, z każdym dniem wytwarza coraz bardziej nieprzyjemny zapach, a wraz z nim pojawiają się bakterie oraz robaki. W zaledwie parę dni, szczególnie, gdy jest ciepło, pomieszczenie i znajdujące się w nim przedmioty ulegają zniszczeniu, które często nadają się już tylko utylizacji. Dlatego z takiego pomieszczenia powinniśmy się wszystkiego pozbyć (najlepiej, aby pomogła nam w tym wykwalifikowana firma, która potrafi zachować jak najwyższe środki bezpieczeństwa i higieny), a następnie zastosować generator ozonu.

 

Pamiętaj, ozonowanie to ekologiczna metoda, bez użycia środków chemicznych, trwale usuwająca nieprzyjemne zapachy oraz jego przyczynę, a nie tylko je maskując. Eliminuje z otoczenia zagrażające zdrowiu mikroorganizmy, wirusy, a także grzyby i zarodniki pleśni. Jest idealny do różnych środowisk ludzkich, w których wymagana jest sterylność i czystość mikrobiologiczna. Nie pozostawia przy tym szkodliwych pozostałości, przekształcając  w bardzo krótkim czasie pozostały ozon z powrotem w tlen. 

 

A na koniec ciekawostka od nas. Zawsze zachęcamy naszych klientów, aby przy okazji wykonywania usługi powystawiali owoce czy różnego rodzaju produkty żywnościowe (poza pieczywem, bo nabiera zapachu ozonu), aby dłużej utrzymać ich świeżość. Ozon spowalnia na jakiś czas psucie się warzyw i owoców!