Sprzątanie po zgonach cz.2

Posted on

W dzisiejszym wpisie dokładnie opiszemy kroki, podejmowane przez naszą firmę, w sytuacji sprzątania po zmarłym. W zależności od stopnia rozkładu ciała, czasu w jakim szczątki zostały usunięte z danego pomieszczenia, nasi wykwalifikowani technicy pomagają uporać się ze zniszczeniami, zatrzymać ich proces (następujący w wyniku niebezpiecznych substancji biologicznych, wydostających się z ciała zmarłego) oraz rozpocząć proces naprawy.

 

Nasz zespół zabiera się do pracy w określony sposób:

 

  1. ZEBRANIE DANYCH

W chwili otrzymania od was telefonu lub maila z zapytaniem o wykonanie usługi sprzątania po zmarłym, rozpoczynamy współpracę od dokładnego rozeznania w sytuacji. Im więcej szczegółowych informacji udzielicie na postawione przez nas pytania, tym precyzyjniej określimy zakres prac, które powinny zostać wykonane. Oszacujemy wielkość potrzebnego zespołu ludzi, rodzaju niezbędnego sprzętu oraz substancji do profesjonalnego poradzenia sobie z zaistniałą sytuacją. Wszystko to wpłynie na czas wykonanej pracy oraz wykalkulowaną cenę. Następnie wspólnie ustalimy dzień/dni wykonania usługi.

  1. ZABEZPIECZENIE

Kolejnym krokiem, wykonywanym po przybyciu na miejsce pracy, to zabezpieczenie pomieszczenie przed dalszym wydostawaniem się chorobotworczych bakterii.

  1. SPRZĄTANIE

 Ten krok w znacznym stopniu jest uzależniony od stopnia rozkładu zwłok i o ile jeszcze w ogóle do niego doszło w momencie znalezienia zmarłego.

  1. ODKAŻANIE I DEZYNFEKCJA

Dokonujemy dezynfekcji odpowiednio dobranymi środkami oraz neutralizujemy zapachy (nasza firma zaopatruje się w środki niemożliwe do zdobycia na popularnych portalach aukcyjnych, a ich przedział cenowy znacznie przekracza 150 złotych/litr).

  1. OZONOWANIE

Na koniec włączamy generator ozonu. Likwidujemy utrzymujący się w powietrzu fetor, pojawiający się w wyniku uwalniania się gazów gnilnych. Ciało leżące przez kilka dni, emituje zapachy bardzo trudne do wyeliminowania. Dlatego też wykorzystujemy nowoczesne generatory ozonu, nabywane od firmy, z którą współpracujemy od wielu lat. Jako nieliczni na rynku wykorzystujemy hybrydę metod fizyczno-chemicznych do pozbycia się fetoru z pomieszczeń.

 

Wszystkie podejmowane przez nas działania realizujemy z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, przywracając walory użytkowe obiektom, w których nastąpił zgon oraz spokój sprawnego uporania się zastaną sytuacją.