Ozonowanie pomieszczeń i domów


CZYM JEST OZONOWANIE?

W pomieszczeniach, w których utrzymuje się nieprzyjemny zapach lub zidentyfikowano obecność groźnych dla zdrowia mikroorganizmów, przeprowadzamy ozonowanie. Wykorzystując najnowszej generacji urządzenia, bezpiecznie likwidujemy przykrą woń oraz grzyby, bakterie i wirusy. Usługę realizujemy na rzecz klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz w obiektach użyteczności publicznej.

Zabieg jest także elementem kompleksowej usługi, obejmującej sprzątanie po zgonach. Domowymi sposobami trudno pobyć się fetoru czy niebezpiecznych drobnoustrojów, bytujących w miejscach, gdzie znajdowały się zwłoki. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dobierając właściwe środki do rodzaju problemu, z jakim mamy do czynienia.

Co to jest ozonowanie?

Nasze usługi realizujemy kompleksowo, skutecznie pozbywając się zapachów oraz mikroorganizmów. Co to jest ozonowanie? To oczyszczenie pomieszczenia, pozwalające skutecznie zlikwidować roztocza, alergeny, pleśń, grzyby, wirusy i bakterie. Zabieg usuwa także nieprzyjemny zapach, będący wynikiem np. palenia tytoniu w pomieszczeniach, prowadzenia prac remontowych, pożaru czy zawilgocenia. Ozon nie maskuje zapachu, ale skutecznie go likwiduje.

Ozonowanie pomieszczeń przeprowadzamy z wykorzystaniem generatorów ozonu, które w bezpieczny dla człowieka sposób emitują gaz do pomieszczenia objętego czyszczeniem. Stężenie ozonu monitorowane jest na bieżąco przez naszych pracowników, a po zakończeniu zabiegu mieszkanie wentylujemy, usuwając nadmiar gazu z otoczenia. Ozonowanie mieszkań jest procesem bezpiecznym dla środowiska, podczas którego nie powstają żadne produkty uboczne.

Ozonowanie domów

Ozonowanie domów realizujemy po uprzednim zidentyfikowaniu problemu, z jakim mamy sobie poradzić. Z uwagi na fakt, iż ozon w dużym stężeniu jest niebezpieczny dla człowieka, wykorzystujemy profesjonalne detektory tego gazu, pozwalające określić moment, w którym pomieszczenie po zabiegu można ponownie użytkować. Usuwanie bakterii z wykorzystaniem ozonu jest skutecznym sposobem na pozbycie się groźnych mikroorganizmów z otoczenia.

Wykonujemy także ozonowanie pomieszczeń gospodarczych, w tym obiektów, w których widoczna jest obecność pleśni i grzybów. Metoda ta ułatwia odgrzybianie budynków, likwidując grzyby i ich zarodniki. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty. Gwarantujemy skuteczny zabieg ozonowania pomieszczeń, który zlikwiduje niebezpieczne drobnoustroje oraz utrzymujący się przykry zapach.

Co można poddać ozonowaniu ?

ozonowanie pomieszczeń
Ozonowanie samochodu

  pomieszczenia mieszkalne ( psie i kocie zapachy szczególnie gromadzą się w dywanach)

   budynki użytku publicznego: szkoły, biura, przedszkola, pomieszczenia w placówkach służby zdrowia: szpitale, sale chorych, przychodnie, sale operacyjne, gabinety zabiegowe, korytarze

   pokoje gościnne w hotelach i domki campingowe

   pomieszczenia gastronomiczne

   komory chłodnicze w zakładach produkujących żywność

   mroźnie w komorach fermentacyjnych browarów

   pomieszczenia zakładów przetwórstwa mięsnego

 

   autobusy, autokary, tramwaje, taksówki

   samochody przemysłu spożywczego

ZABEZPIECZENIE

MIESZKANIA

ZABEZPIECZENIE

ROŚLIN

OKREŚLENIE CZASU I

CYKLI OZONOWANIA

BEZPIECZEŃSTWO

LUDZI I ZWIERZĄT

Korzyści ozonowania

   skutecznia usuwa uciążliwe i uporczywe zapachy, w tym trudny do zniesienia odór powstały po procesach rozkładu zmarłego czy niemożliwy do pozbycia się w inny sposób swąd spalenizny wywołany pożarem

    ułatwia życie alergikom, niszczy np. alergeny znajdujące się w odchodach roztoczy kurzu domowego (Dermatophagoides farinae, D. pteronyssinus)

   ogranicza rozprzestrzenianie się chorób (np. grypy)

   zapobiega infekcjom i zakażeniom

   pomaga w odgrzybianiu starych i zaniedbanych mieszkań czy domów, których brak wentylacji i wysoka wilgotność przyczyniły się do nadmiernego rozwoju w nich pleśni (Stachybotrys chartarum, Aspergillus versicolor), usuwa zapach stęchlizny

   po powodzi lub po zalaniu mieszkań niszczy rozwijające się w wilgotnych pomieszczeniach pleśnie

   zapobiega skażeniom żywności, kilkakrotnie przedłuża świeżość i tym samym zapewnia jej bezpieczeństwo

   zabezpiecza mięso i obróbki innej żywności jako skuteczny produkt biobójczy

   uzdatnia wodę pitną ( metoda wyjaławiania wody pitnej ozonowaniem jest powszechnie stosowana w Europie i Ameryce Północnej - pierwszorzędne odkażające właściwości odkażające)

 


W przedszkolach poddanych kilku zabiegom ozonowania w okresie najwyższej zachorowalności stosunek dzieci chorych / nieobecnych do zdrowych wynosił 90% dzieci zdrowych do 10% chorych / nieobecnych, w niepoddanych ozonowaniu aż 70% chorych do 30% zdrowych.


Ozon skutecznie niszczy bakterie, grzyby i wirusy, dlatego należy go szeroko stosować w zabiegach dezynfekcji.

Zdolność sterylizacji ozonem jest dwukrotnie większa niż przy zastosowaniu chloru. Działa on także 3000(!) razy szybciej niż chlor.

Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do używanych środków chemicznych ozon ulega rozpadowi i po czasie zamienia się w czysty tlen (jest to jedyny efekt uboczny).

Tą metodą skutecznie usuwa się bakterie, toksyczne i uciążliwe zapachy (jak dym papierosowy, mocz, zapach po pożarach, stęchlizna), usuwamy nią pleśń , roztocza i alergeny.

Jesteśmy w stanie w 90% usunąć wszelkie gryzonie, szkodniki i insekty.

Miejsce sterylizacji nie ma znaczenia. Oczyszczamy klimatyzację aut jak i ich kabiny, pomieszczenia (hotele, domy, biura, szpitale), wykorzystujemy przy przetwórstwie mięsnym i rybnym.

Jest to najmniej inwazyjna a jednocześnie najskuteczniejsza metoda dezynfekcji dlatego zachęcamy naszych klientów do korzystania właśnie z tej techniki.

Ozonowanie – fakty

1893r.  -  dezynfekcja wody

1909r.  -  ozonowanie w chłodniach i mroźniach mięsa, wykorzystywanie w przemyśle spożywczym hamowanie rozwoju drożdży i pleśni

Ozon można wytworzyć dwoma sposobami. Pierwszy to generowanie za pomocą lamp ozonowych jest to jednak metoda o małej wydajności i trudno dzięki niej uzyskać duże stężenie ozonu. Druga to generatory z wyładowaniami koronowymi (tylko takie generatory nasza firma posiada) – wysoko wydajne, mogące wytworzyć wysokie stężenia ozonu.

    

Ozon jest niezwykle silnym utleniaczem. Poniżej tabela przedstawiająca jego potencjał utleniająco-redukcyjny (tzw. oksydacyjny). Mówiąc prostszymi słowami pokazuje ona moc utleniania takich mikroorganizmów jak bakterie, wirusy, grzyby i ich zarodniki, zarodniki bakterii i pierwotniaki (im wyższa wartość tym większa zdolność niszczenia).

Potencjał redoks (V)
tlenek etylenu 0.699
chlor 1.36
nadtlenek wodoru 1.77
ozon 2.07

   

Proces niszczenia komórek bakterii:

  1. Cząsteczki ozonu osiadają na ściankach komórek bakterii

  2. Wniknięcie ozonu w ścianki

  3. Następuje uszkodzenie ścianek komórkowych poprzez utlenienie makromolekuł: DNA,RNA, białek, kwasów tłuszowych

  4. Proces obejmuje całą powierzchnie atakowanych ścianek komórek

  5. Następuje zniszczenie komórek

  

Badania wykazują bardzo wysoką skuteczność w utlenianiu bakterii zachowując odpowiednio wysokie stężenie i czas ozonowania. Udowodniono, że już po 90min przy stężeniu 1ppm zniszczono ponad 90% bakterii!

   

Dane źródłowe: Dane z opracowania prof. Dr. Hab. S.Ignatowicza (GGW , katedra Entomologii Stosowanej)

Ozonowanie po śmierci

Ozonowanie pomieszczeń

Nieodłącznym elementem oczyszczania mieszkania po zgonie jest pozbycie się przykrego zapachu, który przez długi czas roztacza się w pomieszczeniu. Skuteczną metodą jest ozonowanie domów. Dzięki zastosowanym generatorom ozonu w bezpieczny sposób niwelujemy przykrą woń, a także oczyszczamy powietrze ze szkodliwych patogenów.

Ozonowanie pomieszczeń realizujemy z wykorzystaniem urządzeń emitujących bezpieczne dawki ozonu, a także czujników, badających na bieżąco stężenie tego gazu w powietrzu. Realizujemy ozonowanie mieszkań, jak również poszczególnych pokoi. W swojej ofercie posiadamy także ozonowanie piwnic, które w ciągu jednego zabiegu skutecznie likwiduje nieprzyjemne zapachy oraz wirusy, grzyby i bakterie, pozostawiając niemal sterylne środowisko.