Sprzątanie po zmarłych i dezynfekcja po zgonie

Sprzątanie po zmarłym

W katalogu usług VAPOR znajduje się także specjalistyczne sprzątanie po zgonach. Wykonujemy usługi niezależnie od przyczyny śmierci oraz stanu zwłok, które przebywały w mieszkaniu. Dysponując wieloletnim doświadczeniem oraz niezbędnym sprzętem, prace realizujemy z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, przywracając walory użytkowe obiektom, w których nastąpił zgon.

Zdajemy sobie sprawę, jak trudnym doświadczeniem jest śmierć bliskiej osoby, dlatego też przywiązujemy ogromną wagę do wrażliwości, zrozumienia i empatii podczas realizacji prac porządkowych. Dysponujemy zespołem pracowników, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie metod oczyszczania pomieszczeń po zgonach. Współpracę z Klientami rozpoczynamy od dokładnego określenia zakresu prac, ustalenia rodzaju niezbędnego sprzętu oraz zabezpieczenia pomieszczeń przed wydostaniem się chorobotwórczych bakterii.

Czyszczenie po zgonach

Czyszczenie po zgonach obejmuje zarówno mieszkania, domy, jak i budynki użyteczności publicznej. Usługę realizujemy z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi i preparatów, gwarantujących skuteczne pozbycie się niebezpiecznych bakterii, wirusów i grzybów, które mogą bytować w pomieszczeniu, w którym znajdowały się zwłoki.

Likwidujemy także utrzymujący się w powietrzu fetor, wykorzystując nowoczesne generatory ozotów, z którymi współpracujemy od wielu lat. Jako nieliczni na rynku wykorzystujemy hybrydę metod fizyczno-chemicznych do pozbycia się fetoru z pomieszczeń. Oznacza to dezynfekcję, rozbijanie cząsteczek unoszących się związków zapachowych w powietrzu za pomocą O3, wykorzystanie związków stosowanych w chemii specjalistycznej.

Na życzenie Klienta wystawiamy certyfikat i gwarancję dezynfekcji skażonych miejsc. Nasi pracownicy ustalą zakres niezbędnych do wykonania prac, a także zaproponują rozwiązania gwarantujące szybkie przywrócenie pomieszczenia po zgonie do użytku. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz dobór metod i środków adekwatnych do sytuacji zastałej w pomieszczeniu, w którym znajdowały się zwłoki. Zapraszamy do kontaktu! Nasze usługi obejmują również usunięcie wyposażenia z pomieszczenia lub z całego mieszkania, które mogło zostać skażone. Likwidujemy meble, podłogi, armaturę i inne sprzęty. Dysponujemy samochodami przystosowanymi do wywozu zniszczonego sprzętu, a odpady biologiczne stanowiące szczególne zagrożenie, utylizujemy lub przekazujemy do zniszczenia wyspecjalizowanym w tym zakresie firmom.

Środki chemiczne do czyszczenia po zgonach

Wykorzystujemy środki chemiczne do czyszczenia po zgonach, które gwarantują wysoką skuteczność. Przeprowadzamy dezynfekcję pomieszczeń z wykorzystaniem preparatów renomowanych producentów, z którymi współpracujemy od wielu lat. Jako nieliczni na rynku wykorzystujemy hybrydę metod fizyczno-chemicznych do pozbycia się fetoru z pomieszczeń. Oznacza to dezynfekcję, rozbijanie cząsteczek unoszących się związków zapachowych w powietrzu za pomocą O3, wykorzystanie związków stosowanych w chemii specjalistycznej.

Na życzenie Klienta wystawiamy certyfikat i gwarancję dezynfekcji skażonych miejsc. Nasi pracownicy ustalą zakres niezbędnych do wykonania prac, a także zaproponują rozwiązania gwarantujące szybkie przywrócenie pomieszczenia po zgonie do użytku. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz dobór metod i środków adekwatnych do sytuacji zastałej w pomieszczeniu, w którym znajdowały się zwłoki. Zapraszamy do kontaktu!

Miejsca Zgonów

Śmierć osoby bliskiej wymaga od rodziny załatwienia szeregu spraw urzędowych, niezbędnych są do przeprowadzenia pogrzebu. Często trudno jest, w obliczu osobistej tragedii, poświęcić czas na uporządkowanie mieszkania po osobie zmarłej. Naszym Klientom oferujemy wykonanie profesjonalnej usługi, która obejmuje kompleksowe sprzątanie po zmarłych.

Zlecenia realizujemy także w miejscach, gdzie zwłoki przebywały przez dłuższy czas. Niezbędne jest wówczas skrupulatne czyszczenie pomieszczeń, a także dezynfekcja po zmarłym. Dzięki tym zabiegom pozbywamy się z otoczenia mikroorganizmów, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Współpracujemy z klientami indywidualnymi oraz instytucjonalnymi np. szpitalami, przychodniami i gabinetami lekarskimi.

Sprzątanie po zgonach

Sprzątanie po zgonach wykonujemy z użyciem środków chemicznych oraz urządzeń gwarantujących skuteczne oczyszczenie środowiska ze szkodliwych bakterii i wirusów, a także likwidację przykrego zapachu. Zastosowanie domowych sposobów, pranie tapicerki lub usunięcie niektórych elementów wyposażenia nie jest tak efektywne, jak wykorzystanie profesjonalnych narzędzi.

Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem, które pozwala nam na realizację nawet najtrudniejszych zleceń, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Korzystając z naszych usług, zyskują Państwo oczyszczone pomieszczenie, które nadaje się do zamieszkania lub też rozpoczęcia prac remontowych.

Oferta na sprzątanie po zgonach

OCZYSZCZANIE MIEJSC

ZGONÓW

100% USUWANIE FETORU

ZASIĘG ŚWIADCZENIA

USŁUG

USUWANIE BAKTERII,

WIRUSÓW, GRZYBÓW

PROFESJONALNY SPRZĘT

W przypadkach tak delikatnych jak sprzątanie po zmarłym wykazujemy się niezbędnym wyczuciem i dbałością o szczegóły.

Oferujemy:

   opróżniamy pomieszczenia ze skażonego sprzętu

   wyposażenie jak i odpady biologiczne utylizujemy w przeznaczonych do tego miejscach

   posiadamy niezbędne stroje ochronne dla naszych pracowników

   posiadamy certyfikowane, profesjonalne generatory ozonu o b.dużej  wydajności (moc dobieramy w zależności od celu ozonowania)

   posiadamy profesjonalne środki chemiczne do sprzątania po zgonach

   na prośbę klienta wystawiamy certyfikaty

   usuwamy wszelkie nieprzyjemne zapachy 

  przeprowadzamy remonty pomieszczeń

Sprzątanie po zmarłych – opis postępowania

SPECJALISTYCZNA CHEMIA

CERTYFIKAT JAKOŚCI

PROFESJONALNY SPRZĘT

100% SKUTECZNOŚĆ

USUWANIA FETORU

100% DEZYNFEKCJA

MIEJSC ZGONU

Sprzątanie po zgonach

Vapor niezależnie od przyczyn zgonu (zabójstwo, samobójstwo, naturalna śmierć w samotności, itp.) profesjonalnie zajmuje się oczyszczaniem pomieszczeń z zakażonego wyposażenia, usuwaniem fetoru, dezynfekcją. Jako jedna z niewielu firm na rynku, na życzenie klienta, wystawiamy certyfikat i gwarancję dezynfekcji skażonych miejsc. Sprzątanie po zgonach jest niebezpiecznym procesem, dlatego należy zlecić go profesjonalnej firmie.

      

Dzięki zdobytemu doświadczeniu w najtrudniejszych przypadkach zgonów cechujących się różnorodnym stopniem rozkładu, nasi specjaliści z łatwością określą, co należy wykonać, by pomieszczenia znowu były gotowe do użytku. W wielu przypadkach, z uwagi na znaczny stopień rozkładu, usunąć należy całe wyposażenie danego pomieszczenia, a nawet i mieszkania. Na szczęście, dzięki profesjonalnemu przygotowaniu jesteśmy w stanie zdemontować, zabezpieczyć i opróżnić to, co jest wymagane. Posiadamy wykwalifikowany zespół z niezbędnym sprzętem (zaczynając od kluczy, szlifierek, młotów udarowych itd., kończąc na generatorach ozonu, specjalistycznej chemii i samochodach dostawczych).

Z uwagi na częste pytania informujemy, że na życzenie klienta opróżniamy także porzucone/zaniedbane komórki, piwnice, pokoje pozostawione przez zmarłego. Pozostawione, skażone przedmioty i odpady biologiczne utylizujemy bądź przekazujemy do utylizacji zależnie od ich rodzaju.

Dezynfekcja po zmarłym – usuwanie fetoru

sprzątanie po zgonach

Potrafimy usunąć ze 100% skutecznością powstały fetor. Jako nieliczni na rynku wykorzystujemy hybrydę metod fizyczno-chemicznych do jego pozbycia się. Oznacza to: dezynfekcję, rozbijanie cząsteczek unoszących się związków zapachowych w powietrzu za pomocą O3, wykorzystanie związków chemicznych (patrz zakładka – CHEMIA) stosowanych w chemii specjalistycznej (chemia specjalistyczna i medyczna). Posiadamy najskuteczniejsze neutralizatory zapachów na świecie. Są to środki niemożliwe do zdobycia na popularnych portalach aukcyjnych, a ich przedział cenowy znacznie przekracza 150 złotych/litr. Dzięki powyższemu nie otrzymujemy reklamacji i potrzebnych kolejnych sesji do skutecznego spełnienia oczekiwań klientów.

Certyfikat i gwarancja bezpieczeństwa zobowiązuje nas do rzetelnego wykonania usług. Jako jedni z niewielu na rynku dajemy zapewnienie skuteczności ich realizacji.

Kierując się jakością wykonania usługi, gwarantujemy konkurencyjne ceny! Nie wierzysz? Zadzwoń! Jesteśmy gotowi do trudnych rozmów i informujemy, że w 85% dochodzimy do porozumienia.

W zależności od stopnia rozkładu nasza praca wygląda następująco:

  1. Na podstawie przekazanych informacji, rekonesansu, dokumentacji fotograficznej - ocena zakresu prac.

  2. Określenie potrzebnych zasobów (ludzie, sprzęt).

  3. Zabezpieczenie pomieszczeń przed wyciekiem/wydostaniem się bakterii

  4. Opróżnienie pomieszczeń z wyposażenia: mebli, podłóg, tapet itp. (możliwe odzyskanie sprzętu RTV, czasami, zależnie od oceny sprzętu AGD).

  5. Usunięcie odpadów biologicznych.

  6. Dezynfekcja środkami chemicznymi – najskuteczniejsza chemia, dobierana ze specjalistami w swojej dziedzinie.

  7. Użycie środków neutralizujących zapachy.

  8. Dezynfekcja ozonem – posiadamy najbardziej wydajne generatory z certyfikatem na rynku.

 

Przy doborze kwalifikowanej firmy sugerujemy na sprawdzenie jej rzetelności poprzez sprawdzenie nr NIP, adresu, imienia nazwiska i dawanych gwarancji. Jeśli Państwo nie znajdą, bądź mają problem z ich znalezieniem powinna zapalić się ‘czerwona lampka’. Firmy nierzetelne nie podają ww. danych lub ich części na posiadanych stronach.

Sprzątanie po zgonach

Cechuje nas wysoka wrażliwość, zrozumienie i empatia w związku ze śmiercią. Wiemy, że takie sytuacje mogą spotkać każdego z nas, dlatego podchodzimy do każdego pytania indywidualnie.
Nie zawahaj się zadzwonić i spytać!

Czytaj więcej

Sprzątanie po zmarłym cz.1

Nikt z nas nie jest przygotowany na śmierć, niezależnie czy dochodzi do niej w wyniku nagłego wypadku, czy jest konsekwencją długiej choroby. Z naszego doświadczenia zawodowego bardzo dobrze wiemy, z jaką dodatkową traumą wiąże się odkrycie ciała zmarłej osoby, a szczególnie, gdy są to nasi najbliżsi. Dlatego też cały nasz zespół podchodzi z wielkim zrozumieniem i empatią do każdej historii, z którą do nas przychodzicie i musicie sobie poradzić.

W przeciągu kilku lat byliśmy wzywani do miejsc, gdy ciało zmarłego było znalezione zarówno krótko po śmierci, jak i po paru tygodniach. Mieliśmy do czynienie ze śmiercią, do której dochodziło w sposób naturalny, ale również w wyniku wypadków, samobójstw czy chorób. Zawsze, gdy kontaktujecie się z nami po raz pierwszy, staramy się jak najlepiej zapoznać z zastaną sytuacją i dokonać dokładnego wywiadu. To jest podstawa zanim zaczniemy doradzać i podejmować konkretne działania w celu pomocy.

Niewątpliwie, często spotkacie się z radami, aby nie sprzątać miejsca śmierci samodzielnie. Jeśli macie pewność, że odcinek czasowy między śmiercią, a znalezieniem przez was ciała jest bardzo krótki, to spokojnie, o ile macie na to siły, możecie podjąć samodzielnej dezynfekcji po zmarłym. W innym przypadku spieszymy z wyjaśnieniem czemu jest lepiej poprosić o pomoc osoby z doświadczeniem w tym temacie.

Na początek należy sobie uświadomić, co dzieje się z ludzkim ciałem po śmierci. Po 8-12 godzinach dochodzi do usztywnienia mięśni. W ciągu 24- 48 godzin zaczynają się wydobywać szkodliwe dla ludzi patogeny i dochodzić do powolnej dekompozycji. Dlaczego? W ludzkim organizmie znajduje się niezliczona liczba bakterii oraz ich odmian (w żyjącym ciele ok. 500 do 1000). Większość z nich znajduje się w naszej trzustce oraz jelitach, którymi zaczynają się żywić w momencie śmierci człowieka. Maksymalnie do 48 godzin dochodzi do rozpadu tych narządów i rozprzestrzenienia się ich po całym ciele. W wyniku tych procesów ciało zmienia swój kolor, zaczyna puchnąć i wydzielać gazy. Na zewnątrz coraz bardziej są widoczne zmiany fizyczne. Krew (ze względu na to, że już nie krąży) gromadzi się w punkcie najbliższym ziemi. Po ponad 2 dniach ciało zaczyna się rozpadać i robić coraz bardziej niebezpieczne dla otoczenia. Trzeba pamiętać, że wszystkie te procesy zachodzą jeszcze szybciej, gdy temperatura pomieszczenia jest wysoka lub ogólnie panuje ciepła temperatura na zewnątrz.

Warto również opisać kroki, podejmowane przez naszą firmę, w sytuacji sprzątania po zmarłym. W zależności od stopnia rozkładu ciała, czasu w jakim szczątki zostały usunięte z danego pomieszczenia, nasi wykwalifikowani technicy pomagają uporać się ze zniszczeniami, zatrzymać ich proces (następujący w wyniku niebezpiecznych substancji biologicznych, wydostających się z ciała zmarłego) oraz rozpocząć proces naprawy.

Nasz zespół zabiera się do pracy w określony sposób:

ZEBRANIE DANYCH o miejscu sprzątania po zgonie

W chwili otrzymania od was telefonu lub maila z zapytaniem o wykonanie usługi sprzątania po zmarłym, rozpoczynamy współpracę od dokładnego rozeznania w sytuacji. Im więcej szczegółowych informacji udzielicie na postawione przez nas pytania, tym precyzyjniej określimy zakres prac, które powinny zostać wykonane. Oszacujemy wielkość potrzebnego zespołu ludzi, rodzaju niezbędnego sprzętu oraz substancji do profesjonalnego poradzenia sobie z zaistniałą sytuacją. Wszystko to wpłynie na czas wykonanej pracy oraz wykalkulowaną cenę. Następnie wspólnie ustalimy dzień/dni wykonania usługi.

ZABEZPIECZENIE

Kolejnym krokiem, wykonywanym po przybyciu na miejsce pracy, to zabezpieczenie pomieszczenie przed dalszym wydostawaniem się chorobotworczych bakterii.

SPRZĄTANIE PO ZMARŁYM

Ten krok w znacznym stopniu jest uzależniony od stopnia rozkładu zwłok i o ile jeszcze w ogóle do niego doszło w momencie znalezienia zmarłego.

ODKAŻANIE I DEZYNFEKCJA

Dokonujemy dezynfekcji odpowiednio dobranymi środkami oraz neutralizujemy zapachy (nasza firma zaopatruje się w środki niemożliwe do zdobycia na popularnych portalach aukcyjnych, a ich przedział cenowy znacznie przekracza 150 złotych/litr).

OZONOWANIE

Na koniec włączamy generator ozonu. Likwidujemy utrzymujący się w powietrzu fetor, pojawiający się w wyniku uwalniania się gazów gnilnych. Ciało leżące przez kilka dni, emituje zapachy bardzo trudne do wyeliminowania. Dlatego też wykorzystujemy nowoczesne generatory ozonu, nabywane od firmy, z którą współpracujemy od wielu lat. Jako nieliczni na rynku wykorzystujemy hybrydę metod fizyczno-chemicznych do pozbycia się fetoru z pomieszczeń.

Wszystkie podejmowane przez nas działania realizujemy z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, przywracając walory użytkowe obiektom, w których nastąpił zgon oraz spokój sprawnego uporania się zastaną sytuacją.

dezynfekcja mieszkania po zgonie
dezynfekcja mieszkania po zgonie
dezynfekcja domu
dezynfekcja domu Vapor